Carth Onasi
A 38 ves Carth, hivatsos katonskodsa alatt tbb hatalmas hbort ltott. Szakkpzett pilta s kivl taktikus, mindig megmutatta, hogy a ktelessg mindennl elbbre val, s hiszi, hogy a hsge s felajnlsa miatt a Kztrsasg elfogadn t. A tapasztalatszerzs miatt jtt, azonban mr senki sincs ezen a vlemnyen.
A Mandalori Hbor hst dvzlhetjk benne, amikor a Sithek elkezdtk jra fenyegetni a Kztrsasgi rt, Carth gy gondolta, hogy ellenk ugyangy kell harcolni, mint ms ellensg ellen, de a hatalmuk tlntt az egyszer csillaghajkon s lzerpisztolyokon. Habr nem fog errl beszlni, de mlyen megrintette sajt rulsa. A ktelessg hvta, hogy harcoljon a Sithek ellen, de most nylt utlat miatt az eltvolts veszlye fenyegeti.
Mr nem tiszta vajon harcol-e, hogy meglltsa a pusztulst vagy, hogy megbosszulja-e azt, ami mr el van puszttva.
Bastila Shan
Bastila Shan tiszta Jedi: nagyon fiatal korban kezdtk el kikpezni s megldottk egy termszetes tehetsggel s az Ervel, amik a hrnevet hoztak neki s tekintlyes bszkesget. Fiatalsga ellenre, Bastilnak ritka tehetsge van a Harci Meditcihoz... teljesen az Er akarata miatt befolysolni kpes a csata irnyt. Az egyik oldal btorsgot s ert adott, mg a msik kiszvja az akaraterejt. Ez a kpessg Bastilt belehelyezte egy Kztrsasgi terv elterbe, hogy megsemmistse a Sitheket.
Bastila egy pimasz s lobbankony n. Tlsgosan magabiztos s gy stl a sajt vilgban, mint aki legyzhetetlen, habr ez alig esik meg. Bastila tisztban van felelssgvel, hogy lenyomja hajlamait. A Jedimestere sztnzte t arra, hogy vatos legyen, de Bastila minden figyelmt arra fordtotta, hogy legyzze a Sith fenyegetst s bebizonytsa, hogy Jediv rett. Senki sem ktelkedett, hogy egy napon nagy Jedi vlik belle... de milyen ron? Bastila minden tulajdonsggal rendelkezik, aminek egy Jedinek rendelkeznie kell, hogy klnvljon azoktl a rendkvl kisszm Jediktl, akik arra rendeltettetek, hogy otthagyjk a nvjegyket a trtnelemben, de a nagyon fiatal kora s a hatrozottsga lehet, hogy vgl elpuszttja t. Nagyon sokat kell mg tanulnia, s egy kis idre meg kell tanulnia, hogy a Sith fenyegets egyre nagyobb mreteket lt.
Mg a stt csarnokban, ahol a Sith Lord ersdik, a fiatal Bastila halkan suttogja a Jedik zenett. Ki tudja milyen borzaszt rat kell fizetni a sttsg dicsretrt?
Jolee Bindo
A kpzett Jedi a trsadalomtl val visszavonulst vlasztotta s napjait a homlyban s az ismeretlenben tlti. Jolee Bindo a kzny segtsgvel fedi el bnatt. hzsrtos regemberknt jelenik meg, aki szvesen feloszlatn az egsz vilgot s annak bajait azonnal, de a gondossga s blcsessge mg kitnik a sok ember kztt.
A trtnete ismeretlen nem szmtva azokat a pletykkat, amely szerint harcolt Exar Kun nagy hborjban 4 vtizeddel ezeltt, abban az idben, amikor a Jedi Jedi ellen fordult s a stt oldal a galaxis lenyelsvel fenyegetett. Mi trtnhetett akkor, hogy az embert arra ksztette, hogy elhagyja a Jedi rendet, hogy elhagyja a civilizcit s nknt vllalt szmzetsbe menjen kashyyyk-i vadon legmlyebb sttsgbe? Jolee nem kszsges s gnyoldik minden javaslaton, hogy tbb lehet, mint amit muatat magbl: egy regembert.
Mission Vao
Tllni a tarisi Alsvrost nem egy knny feladat, klnsen egy fiatal Twi'lek lnynak. De Mission nem csak tllte a bandk kemny vilgt, hanem meg is ersdtt. Senki sem ismeri a rejtett tjrkat, hts utckat s titkos bejratokat az Alsvrosban ennl az utcai lurknl, s mg az alvrosi lnyek ltal ellepett csatornkat is felfedezte.
Termszetesen az ilyen aktv kvncsisg ellensgeket szl, s vannak nhnyan - klnskppen a Fekete Vulkrok banda - akik azt szeretnk, hogy Mission kalandjait vgleg befejezze. De a veszlyes helyzetek ellenre llandan keresi azokat. Ez a hatrozott fiatal Twi'lek mindig megbirkzik, hogy megtallja a kivezet utat. s ha a gyors reflexei, a gyors gondolkozsa s mg a gyorsabb szj nem tudja megmenteni, akkor mg van egy utols krtyja, amit ki tud jtszani: a 8 lb magas Wookiee bartja, Zaalbar.
A furcsa pros elvlaszthatatlan, amita Zaalbar megrkezett a Tarisra, s a nyilvnval ellenttek ellenre, ami kztk van, a bartsgukbl mind a ketten hasznot hznak. Zaalbar tudja, hogy Mission minden tervet vghez fog vinni, hogy biztosan legyen tela hasukban vagy fedl a fejk felett. s Mission tudja, hogyha brmi is megzavarja a feladatt, Nagy Z mindig ott lesz, hogy figyelje a htt.
Juhani
Juhanit, mint a legtbb cathari, aki azt vlasztotta, hogy csatlakozik a Jedi Rendhez bezrtak egy vget nem er kzdelembe, hogy megtalljk az egyenslyt az sztnk s kikpzsk kztt. A macskaalak Chatariakat az egsz galaxisban felismerik a btorsgukrl a csatkban, a szenvedlyes hsgkrl s az les vrmrskletkrl. Az ilyen ers szenvedlyek teszik nehzz eme bszke faj szmra, hogy a vilgos oldalt kvessk.
Juhani teljesen tadta magt a Jedinek, s eldnttte, hogy megfkezi mind a vltozkony rzelmeit, mind a kpessgt az Erben. Azrt kzd, hogy a Rend pldakpe legyen; megeskdtt, hogy az egsz lett a Jedi Kdnak fogja szentelni. Ennek kvetkeztben, nem knnyen tudta elfogadni sajt s msok hibit.
Mg vannak nhnyan a Rend kztt, akik ktsgbe vonjk, vajon ez a Cathar valaha is meg tudja tanulni kontrollni forr szenvedlyeit. A megmaradtak lttk vajon Juhani meg tud-e felelni sajt ignyeinek, de mg a mestere is fl a tkletessgre val trekvstl, ami csaldottsgban s ktsgbeessben fog vgzdni... rzelmek, ami a stt oldal fel vezetnek.
Zaalbar
A tarisi vilg-vros egy furcsa hely, hogy talljunk egy Wookieet, de Zaalbarnak sikerlt egy letet alkotnia ott, tvol wroshyr-i erdktl, az otthontl. Zaalbar nagyon keveset beszl mirt hagyta el a Kashyyyk-ot, de nyilvnval, hogy nagyon fjdalmasak ezek a rgi emlkek.
Habr mg a titkos kashyyyk-i nyomort is maga mgtt hagyta, Taris szenvedst hozott a szmra. Az idegeneket soha nem fogadjk szeretettel a Tarison, s ez klnskppen igaz a 8 lb magas bundj risra, aki alkalmas arra, hogy egy szimpla tssel kitrje valakinek a nyakt. Zaalbart a brutlis megjelense s a klns nyelve vezette oda, hogy azt higgye, hogy egy senki, csak egy llat, ppen csak alkalmas arra, hogy gondolkodjon s csak a nagy ereje s a legends Wookiee vrmrsklete miatt hasznos.
Ezek a srelmek mind ellene dolgoztak, Zaalbar gy tnt, hogy elhatrozta, hogy valamelyik banda tagjaknt vgzi a Tarison. De szerencsre tallkozott a fiatal Twi'lek lnnyal, Mission Vaoval, aki megmentette az lett az esztelen erszaktl. Mission felismerte, hogy Zaalbar tbb volt, mint egy esetlen llat s k ketten gyorsan a legjobb bartokk vltak.
A furcsa pros most egy bartsgos helyen vannak a tarisi Alsvrosban, s brmikor a fegyelmezetlen fiatal Twi'lek bajba kerl, a Wookiee trsa mindig elg kzel van ahhoz, hogy kihzza t onnan.
Canderous Ordo
Canderous Ordo lett, mint zsoldos tengeti, s csak annak a szolglatba ll, aki a legtbbet gri. A leggyakrabban misztikus alvilgi emberek akarjk hasznostani tekintlyes kpessgeit, mint harcos, taktikus s orgyilkos.
Canderous mandalori, s gy termszetesen a vesztes oldalon volt a Kztrsasg ellen vvott Mandalori Hborban. Nem gyalogos katonaknt vett rszt a hborban, azonban aktvan rszt vett benne, ugyanis szmos csatt megtervezett s kivitelezett, amikkel nem nyerte el a Kztrsasg kegyeit. Sok vr tapadt a kezhez.
Canderous most mindeni idejt Davik szolglatban tlti. Davik egy bnz, akinek a hatalma kiterjed az egsz tarisi alsvrosra. A hitszeg Malak s Revan cselekedetei s az aktulis Sith tmadsok elvonjk a kztrsasgi lakk figyelmt onnan, ahol mr nem trdnek az ellensg megsemmistsvel, s gy Davik bkben nekillhatott sajt vllalkozsnak.
HK-47
Egy rzketlen gyilkol gp. Pusztn a megjelense is fenyegeten hat, a HK-47 tbb, mint egy tlagos harci droid. A hatalmas tzerej fegyverek pusztt arzenljval, a clpont knyrtelen s cltudatos bevgzsvel s az organikus letnek elre beprogramozott semmibe vevsvel ez a Vadsz-Gyilkol modell az egyik legveszlyesebb orgyilkos a galaxisban. A pletykk szerint a Czerke Corp ksztette, hogy megsemmistse a rivlis vllalatok fejeit.
T3-M4
A kisegt robotok a galaxis minden egyes bolygjnak jellegzetes kellkei. A knnyen kezelhet kismret droidok sokoldalsga, megbzhat programrendszere miatt az egyszer gondnoki feladatoktl a komplex mechanikai javtsokig s karbantartsokig bezrlag hasznljk. A kisegt droidok cscskategrijt jelenleg a T3 szria kpviseli. Br jval drgbbak, mint a szokvnyos modellek, a T3 droidok a legfejlettebb ramkri s programozsi struktrval brnak, radsul tovbbi fejlesztsk igen egyszer.
A T3-M4-et,a nagy becsben tartott szria legutbbi modelljnek prototpust Tarison hoztk ltre egy droidokat rust boltban ismeretlen megrendel szmra, aki szemlyi biztonsgi egysgknt alkalmazn. A T3-M4-et knny pnclzattal s fejleszthet fegyveres funkcival szereltk fel. A harci s computeres feltrsi kpessgeibl kifolylag mr sokan eltprengtek a rejtlyes vsrl kilte fell. A legtbben gy vlik, hogy a T3-M4-re jval tbb vr egyszer biztonsgi pozcinl.
Calo Nord
Els pillantsra Calo Nord elg rtalmatlannak nz ki. Elg kis termet, egy csendes kis ember, aki vatosan mozog, majdnem elrelt pontossggal. Mr az iker lzerpisztolyok az vn lgva cloznak az igazsgra, a nyugtalantan res arcra. A Kls Peremszlen a bnsk s a spredkek kztt tartzkodik, s nincs nv, akitl tbben flnek, mint a galaxis leghrhedtebb fejvadsztl, Calo Nordtl.
Amikor mg kisfi volt megvettk mint egy rabszolgt, s Calo az lete els vrrontst a 16. szletsnapjn vitte vghez, amikor lemszrolta a tulajdonosait. A kvetkez ldozatai azok voltak, akik eladtk rabszolgnak: a sajt szlei. Ezek utn a fiatal fi fejre vrdjat tztek ki.
De Calonak termszetes sztne volt a tllsre, s a gyilkolsra. Fejvadszt jtszott, aki mieltt knyrtelen ervel elintzte volna ellenfelt, megtanulta annak minden trkkjt s technikjt. Vgl is a mernyletek abba-maradtak az letben, habr eltte tbb tucat ms fejvadsz tett sikertelen erfesztst annak rdekben, hogy megszerezzk azt a kis vagyont, amit mg kaphattak a fejrt. Legkzelebb azok rezhettk Calo dht, akik vrdjat tztek ki r. Mr nem volt tbb clpont, Calo vadssz vlt. Minden egyes begyjttt fejjel a hrneve csak ntt.
Azok, akik Calo fejt kveteltk, mr csak mtoszok, ezeket arra haszblja, hogy megflemltse a leend bnsket. De az ldozatok, akik belenznek a kitart ragadoz szembe bizonytjk, hogy Calo nagyon is valsgos... ha mg egyltaln valamelyikk l.
Rakata
Kztrsasgi Levltr Archeolgiai Tudomnyos Tagozat Tanulmnyozott faj: rakata llapot: kihalt
A rakatk fajval kapcsolatban a galaktikus archeolgia tudomnygnak mg sok krdst kell megfelelnie. A Kztrsasg ltrejtte egy idre tehet a hiperrutazs elterjedsvel, mely krlbell 20 000 ve mehetett vgbe. Az ezeltti idszakban az ismert fajok nagyritkn hagytk el csillagrendszerket, gy a vilgok kzti informcicsere szmotteven nem alakulhatott ki. gy tnik azonban a rakatk ebbl a szempontbl kivtelt kpeztek. Nyomok utalnak arra, hogy hajdann szmtalan vilgban vetettk meg lbukat, br szmos esetben ktsgbe vonhat a leletek hitelessge, mely nem is csoda az eltnsk ta eltelt idbl kifolylag.
A rakata civilizci letnse 30 000 vvel ezelttre tehet. A ritka leletek miatt arra a kvetkeztetsre jutottak, hogy vagy nagyon takarkosan bntak nyersanyagkszletkkel, vagy eltvozsukkal szndkosan minden nyomot eltntettek. Mindkt hipotzis azt tmasztja al hogy a rakatk nem megbzottknt vagy kereskedknt rkeztek. Nincs mg ilyen szles krben elterjedt faj, melyrl ilyen kevs galaktikus feljegyzs szletett.
Mg a rakata kultra esetben pusztn tallgatsokra szortkozhatunk, a faj anatmijt tekintve kutatink jval tbb eredmnnyel jrtak. A tanulmnyozs trgyt kpeztk az si feljegyzsek, melyek kzt sokbl csupn egy-kt utals volt kihmozhat. Az igen ritka leleteket tanulmnyozva rjttek, hogy milyen formj kz hasznlhatta ezeket, s ehhez milyen izomrendszer volt szksges. Vgeredmnyknt a kora-galaktikus ttrk elg tiszta alakja formldott meg elttnk, br birodalmuk felptse taln mindrkre titok marad.
Saul Karath
A Kztrsasgi erk megvesztegetse bizonyult a sithek legaljasabb fegyvernek. Olyan rulsokhoz vezetett, melyek a kezdd hbor kimenetelt is dnten befolysolhatjk. Saul Karath admirlis - aki a mandalriai gyzelem egyik kulcsfigurja volt mg t vvel ezeltt - megdbbentte a vezrkart, amikor kijelentette, a Kztrsasg nem rdemes a tmogatsra. tllt Revan Sith r oldalra csapatok sokasgval, radsul az ltala irnytott zszlshajval, a Leviatnnal egyetemben.
Karath csupn az els ftiszt volt. Voltak, kik kvettk pldjt, br tisztban voltak azzal, hogy leend ellensgk szinte minden egyes taktikai lpsket ismeri majd. Karath szmos rendszerhez h ftisztet kpzett ki. Az mr bizonyos, hogy szmukra a kzelg sszecsaps inkbb szemlyes termszet lesz.
Sith zszlalj
Mivel a sith zszlaljak tbbsge az rul kztrsasgiakbl ll, tvol llnak a szedett-vedett, rendezetlen csapatoktl. Csupn az ers lphet feljebb a rangltrn; aki viszont tl gyengnek bizonyul, lete szrny vget r. Az rulk is megkaphatjk a magasabb rangot, de olyan flelemben tartjk ket, hogy nem llthatjuk, hogy visszahzn a szvk a kztrsasgiakhoz.
Funkcijt tekintve a sith gyalogosok pnclja ppen akkora vdelmet nyjt, mint brmely kztrsasgi felszerels. A fbb klnbsg abban rejlik, hogy gy terveztk, minl rmisztbb hatst keltsen. A pnclzatt is kiemeltk, hogy tiszteletet parancsol legyen. Egyb jellegzetessgei elfedik viseljnek humanoid mivoltt.
Darth Bandon
Bandon, ppgy mint Malak legtbb kvetje valaha jedi tantvny volt. Br az Er tjrta szellemt, sosem tette magv a jedi tantsokat. A harag s gyllet hatalmas rzse emszti, de fti is egyben. Amikor a sithek hatalomra kaptak, elhagyta mestert, s a korribani Sith Akadmira meneklt.
Teljes szvvel a stt oldalt vlasztotta - a sithek tjt. Az Er feletti uralma, vele szletett kegyetlensge, a hatalom irnti mrtktelen vgya mr korn megklnbztette a tbbi tantvnytl, s mg Malak rdekldst is felkeltette.
Rendjnek tradcijt tiszteletben tartva, Malak kveti kzl csupn egyet vlasztott ki tantvnynak, csupn az rszeslhetett abban a kivltsgban, hogy megtanulja a ssithek iszonyatos titkait, melyeket a jedik s a Kztrsasg elpuszttsra hasznlhat.
Mindeddig Darth Bandon kivl dntsnek bizonyult. Szmos jedi hullott mr el fnykardjtl, eddig nem akadt mg mlt ellenfelre. Idvel taln mg Malakkal is megkzd, hogy megszerezze a Stt r kpnyegt, hiszen ez a sithek ratlan trvnye: az ersebb uralkodik, s ha a mestert tantvnya fellmlja, a mesternek pusztulnia kell.
Ez azonban csupn tvlati tervknt szerepelhet. Bandon a Kztrsasg s a jedi Rend elpuszttsn fradozik.
Darth Malak
t vvel ezeltt Darth Malak nem volt tbb gretes tanoncnl a Dantooine-i Jedi Akadmin. Fiatal kora ellenre harci kpessge s bravros fnykard kezelse miatt nagy hrnvnek rvendett a Rend tagjai kzt. Arrogancijbl s kpessgeibl kifolylag egyenes t vezetett ahhoz, hogy elvesse mestere intseit. Belpett a Kztrsasgi Flotta szolglatba, hogy felvegye a harcot a Kls Perem mandalriai fosztogatival.
A hadjrat sikerhez nagyban hozzjrultak Revan harci stratgii. Malak legends btorsga s knyrtelen dhe a csatk els vonalban a gyztes csatk zloga lett.
A hsknt nnepelt Malak s Revan ldzbe vette az r ismeretlen rgijba menekl mandalorinokat, de ekkor elvesztettk velk a kapcsolatot. Ksbb Revan mr a Sithek Stt Uraknt, Malak a mester tbornokaknt s vlasztott tantvnyaknt trt vissza.
A hskbl hdtk lettek. Minden egyes sith gyzelem utn katonk s jedik egyarnt tmegesen lltak t az j hatalomhoz.
A Rend vgs ktsgbeessben csapdt lltott a kt renegt jedinek. Az ezt kvet csata lefolysa mig tisztzatlan, de az bizonyos, hogy br Revan s szmos jedi meghalt, Malaknak sikerlt tllnie a csapdt. Nhnyan kitartanak amellett, hogy Malak megfutamodott a csatbl. Msok azt lltjk, hogy egyszeren azrt lhette tl, mivel ersebb volt Revannl. Mi tbb vannak olyanok, akik azt lltjk, hogy Malak kihasznlta a kedvez alkalmat, Revan ellen fordult, hogy megszerezze a Sithek Stt Urnak palstjt elbukott mestertl.
Malak vezetsvel a sithek megllthatatlanul trnek elre. A katonai stratgit nagy szmuk s knyrtelen brutalitsuk helyettesti, mintha Malak nem meghdtani akarn a kztrsasgi vilgokat, hanem egyszeren elpuszttani. Ha nem lltjk meg, a Kztrsasgra biztos buks vr, s a Stt r knyrtelen uralmt nygi majd az egsz galaxis.
| |