KOTOR II
Csabika 2006.07.01. 23:21
Peragus II
Amikor az utazók a Peragusról beszélnek, lényegében a Peragus Bányakolóniát értik alatta, egy labirintusjellegű ipartelepet, amit a Peragus II. körüli orbitális pályán keringő aszteroidák egyikében vájtak ki. Évtizedekkel ezelőtt egy bánya-baleset felrobbantotta a bolygó felszínének egy darabját, s kilökte az űrbe. A mélyből gejzírként kitört a megolvadt magma és a bolygó belső anyaga megdermedt az űr vákuumának fagyos hidegében és a láncreakcióban bekövetkező robbanások úgy fűzték fel a törmeléket, mint egy karkötőt, szigetvilágot képezve a bolygó maradéka körül. Az aszteroidák geoszinkron pályára állt keringése miatt a megsebzett bolygó maradéka olyannak tűnik, mintha lebegne valamiféle megszakadt teremtés állapotában. Egyedülálló látvány a világegyetem feltérképezett, megismert részében. Most úgy tartják, hogy a Köztársasági Űrhöz tartozik. A Peragus II folyó gázbányászati tevékenységeket eredetileg még egy csapat kereskedő alapította, akik a Köztársaság haderejét látták el az Exar Kun ellen folyó Sith Háborúk idejében. |
| Miután a felszíni létesítmények megsemmisültek, az egészet gondosan újjáépítették az aszteroidákon, és szigorú biztonsági előírásokat vezettek be. A blaster fegyverek és a robbanószerek tiltott holminak számítanak. Mindent száműztek, ami valamilyen robbanást indíthat be. A Peragus az egyetlen, megfelelő minőségű hajó-üzemanyagot biztosító termelőhely a Köztársasági űr peremvidékén. A legkisebb robbanás is láncreakciót indíthat be, ami megsemmisítheti az egész létesítményt, ami halálos következményekkel járna a Köztársaságra nézve.
Telos
|
Telos nagyon sokat szenvedett a Sithektől a Jedi Polgárháború során, felszíne áldozatul esett a Sith flotta nehézbombázóinak. Az elmúlt években a Köztársaság erőfeszítéseket tett a bolygó felszínének helyreállítására, melynek eredményeképp remélhetőleg egy napon e halott planéta visszatér régi szépségéhez és dicsőségéhez.
A bolygó körüli pályán található a hatalmas Citadella Állomás, ahonnan a bolygó helyreállításáért felelős ithorianok gondosan nyomon követhetik és irányíthatják a planéta ökológiáját. Az állomáson belül oldották meg a menekültek és munkások elszállásolását is, néhány elszórtan található szobában, meglehetősen kevés luxussal. A legtöbb munkás a dokkokban dolgozik, vagy a bentlakó biztonsági erők tagja. A szabadidőt rendszerint a kantinák egyikén töltik - elvegyülve azzal a néhány utazóval, aki megfordul a galaxis e szegletében. Annak a néhány embernek, akik segítenek a helyreállítási munkákban egy űrsikló rendszer teszi lehetővé az utazást a bolygó felszínére.
| Egy komplex pajzs hálózat segítségével a bolygó felszíne rehabilitációs területekre van osztva, ahol a galaxis minden részéről származó növény és állatvilág kontrollált környezetben kerül bevezetésre - köztük olyan veszélyes vadállatok is, mint például a Dxun dzsungel holdjáról származó cannok. A buja rehabilitációs zónákon kívül a bolygó felszínének nagyrészét még mindig száraz, életképtelen sivár talaj borítja, hagyatékként abból a fájdalomból és pusztításból, melyet ez a gyönyörű bolygó elszenvedett.
Dxun
Dxun az Onderon rendszer legnagyobb holdja, sűrű lombozat, és zord időjárás jellemzi. A dzsungelt járó bestiák a legvérszomjasabb ragadozók közé tartoznak a galaxisban, s nagyon sok felfedező eltűnt nem sokkal azután, hogy földet ért a felszínen.
Az ösvények szinte mindegyikét ellepte már a növényzet, de a Mandaloriai háborúból származó roncsok, és kráterek még mindig ott rejtőznek a dzsungel alatt… épp úgy, mint annak a sok ezer katonának a teteme, akik meghaltak a Köztársaság Dxun ellen indított utolsó támadása során.
Bár a Dxun az Onderon holdja, gyakorlatilag testvér bolygójának tekinthető, olyannyira, hogy majdhogynem ugyanolyan atmoszférán osztoznak. Az utazás közöttük csak egy rövid hajóút.
Korábban pletykáltak a Sithek környéken tapasztalható aktivitásáról, s úgy tűnik, hogy ez néhány ősi rom köré összpontosul, amit a dzsungel mélye rejt. A környéket rendkívül veszélyesnek tartják. |
|
Dantooine
|
Darth Malak flottája mély sebeket hagyott Dantooine földjén és az ott élő békés telepesek szívében, mikor elpusztította a Jedi Enklávét a Jedi Polgárháború során. Sokan, akik régen még ünnepelték a Jedi Rendet, most őket hibáztatják a Rend eltűnése óta elszenvedett sérelmeik miatt. A Jedi Enklávé volt az egyetlen dolog, ami miatt a Köztársaság odafigyelt a bolygóra, enélkül gyakorlatilag minden köztársasági támogatást megszüntettek.
A civilizáció egyetlen nyoma az egyik régi épület tetejére épített aprócska létesítmény az Enklávé romjainak közelében a Khoonda Plans-en található. A gazdasági összeomlás veszélyével szembenézve Terena Adare adminisztrátor egy nem sok jóval kecsegtető módszert talált ki a kolónia hulladékának összegyűjtésére. Opportunisták gyűltek össze a Dantooine-on, annak reményében, hogy megtalálják szerencséjüket a törmelékhalmok alatt, s kapzsiságuk miatt összeütközésbe kerültek a telepesekkel is. És ami még rosszabb, ismeretlen okokból egy zsoldos csapat érkezett a bolygóra, így még nagyobb veszélyt jelent, hogy kirobban az erőszak.
| Dantooine rongyos milíciája aligha képes megvédeni a telepeseket a portyázó szörnyektől, s még kevésbé a jól-szervezett zsoldos támadásoktól.
Korriban (04.10.08)
Korriban a Sith ősi szülőbolygója, évszázadok óta a bukott Sith Nagyurak szelleme járja be földjét. Miután Revan és Malak felfedezte, ez vált az új Sith Birodalom fő elemévé. A Malak legyőzését követő hatalmi vákuumban a Korribanon maradt Sithek egymás ellen fordultak. Mikor a Köztársaság összegyűjtötte a megfelelő erőket, hogy megvizsgálják a bolygót, csak a mauzóleummá változtatott planétát találták, teleszórva a Sithek holttesteivel.
A Sithek rövid uralmuk alatt kirabolták és az utolsó rögig átforgatták a bolygó sírjait a Sith Birodalom Aranykorából származó relikviák után kutatva. Korribannak már csak néhány titka maradt. A bolygó ereje olyannyira veszélyes és rosszindulatú, hogy bárki aki megpróbált az utolsó rejtélyek végére járni, a felnyitni a maradék sírokat, azt kockáztatja, hogy elragadja a Sötét oldal. |
| További képek:
Nar Shaddaa
|
Coruscant világának sötét tükörképe, Nar Shaddaa csempész holdja idegenek, fejvadászok, csempészek és a Mandaloriai Háborúban és a Jedi Polgárháborúban otthontalanokká vált milliók lakhelye. A csillagközi kereskedelem egy fontos megállója, a talajról még mindig felnyúlnak az orbitális pályáig az ősi üzemanyagtöltő tornyok és rakodó dokkok, s közöttük hatalmas függőleges városok töltik ki az űrt. Az alsóbb szintek elhanyagoltak és lepusztultak, és a söpredék legalját az elaggott felszín alatti alsóvárosba kényszerítették.
Minden emberi lény, aki csak a Nar Shaddaa felszínére teszi a lábát, jobban teszi, ha rendelkezik a megfelelő forrásokkal, hogy megvásárolja a belépés jogát, különben az Exchange-ként ismert intergalaktikus bűnszövetkezet és a maffiavezér Goto kegyére bízza magát. A látogatók hamar rájönnek, hogy az Exchange nagyon sok menekültet a bolygó Menekült Szektorába irányított, ahonnan aztán szép lassan eladják őket a Hutt fűszerbolygókra... vagy az Exchange más tagjainak, még sötétebb célokra... | A hold határozottan a galaxis bűnözőinek legalját gyűjti össze, és nincs létezhet olyan sok reform, melynek az eredményeképp ismét a fényre kerülhetne ez a sötét világ. Hajó-tolvajok, rabszolgavadászok, fűszerkereskedők, kalózok, fejvadászok és más gusztustalan típusok gyűltek össze a vacak városokban. A megfelelő árért bármi megvehető és eladható a Nar Shaddaan, s sok fiatal csempész és egyéb söpredék kezdi karrierjét a Csempészek Holdján.
Bár Nar Shaddaa holdján nagyon sok fejvadász nyüzsög, nagyon sokan közülük nem is olyan régen kelletlen fegyverszünetet kötöttek, de csak néhányan tudják, hogy miért. Sokuk elhagyta a bolygót, szétspricceltek a Galaxisban valami fejpénz reményében, de a céljuk... mint ahogy a zsákmányuk is... ismeretlen.
|