- Fegyverzet: 30 db nem irnytott fld-fld rakta;
- 20 db nrvezet vagy lzerirnyts fld-leveg illetve fld-fld rakta
A Galaxis; gazdasgi letet mkdtet, csillagrendszereket tszv, bonyolult pnzkeringsnek tern vszzadok ta csupn nhny si bankrcsald tartja rajta a kezt. Hromszz ve mr, hogy e csaldok felismerve ns s kzs rdekeiket, megalaptottk vd- s dacszvetsgket. Az Intergalaktikus Bank Kln az azta eltelt szzadok alatt a Galaxis legnagyobb s legersebb pnzgyekkel foglalkoz szervezetv fejldtt. A Kln monopolhelyzetbl addan mra gyfeleinek szma szinte vgtelenn vlt. A kis- s kzepes vllalkozsoktl kezdve a legnagyobb vllalatrisokig gy vagy gy szinte minden cg kapcsolatba kerlt mr e pnzintzettel. San Hill, az igazgattancs elnke sokszor s szvesen hangoztatja cge gyflkzpont szemllett, m a nyjas bankvezr maszkja alatt egy pardont nem ismer, kkemny zletember rejtzik. Persze a Kln a kisebb s kevsb jl jvedelmez vllalkozsok szmra is knl kedvez kamatozs klcsnket, a hitelkrelmek elbrlsnl mgis a biztos fizetkpessg az elsdleges szempont. A Bank legszvesebben ltott, lland elsbbsget lvez gyfelei ppen ezrt a legnagyobb, leggazdagabb kereskedelmi s iparszervezetek. Az olyan tlkltekez mamut vllalatok, mint a Kereskedelmi Szvetsg vagy a Techno Uni klnsen kedves, visszatr gyflnek szmtanak s San Hill legnagyobb rmre ezek a megacgek mostanban bizony egymsnak adjk a kilincset a Kln Muunilinsti szkhelyn. A Kztrsasgon bell egyre inkbb eluralkod kosz jtkonyan hat a gazdasg egyes szektorainak mkdsre, melyek szinte szomjazzk az jabb s jabb tke injekcikat. Hbor kszldik. A hadi- s nehzipar termelse az utbbi t vben szinte megtriplzdott. A Szeparatistk mr nyltan fegyverkeznek s nem krdses, hogy ha az els gylvs eldrdl a Fggetlen Rendszerek Szvetsge egy emberknt ll majd mgjk. Ilyen nyoms alatt a Kztrsasg sem tehet mst, mint hogy felveszi az arcba vgott kesztyt s megprbl killni vezredes demokrcijnak intzmnyei mellett. Br a hbors kszldsben a Bank Kln nyilvnosan a Szeparatistk mell llt, ha zleti rdekei gy kvnjk San Hill minden bizonnyal a Kztrsasg szmra is jv hagyja majd klnsen kedvez kamatozs klcsnjeinek folystst.

A sorozatvet droidok hadrendbe lltsnak eredeti clja a Bank rdekvdelmnek biztostsa volt. A Kln igazgattancsa gy vlte, hogy e droidok raktinak tzereje kell s elgsges nyomatkot adhat fizetsi felszltsaik szigor hangvtelnek. Kicsit ironikus hogy, most a Szeparatistk soraiban egymssal vllvetve kzd pusztt droid seregek, egy ms idben ms helyen egymssal farkasszemet nzve, ugrsra kszen vrtk gazdik tzparancst. Ha tehetnk, a Kereskedelmi Szvetsg droidjai errl sokat tudnnak meslni. A gyakran igen magas sszeg klcsnket felvev sunyi neimoidai szervezet vezeti bizony nem egyszer megkstek a hitelek trleszt rszleteinek folystsval, ami tnyre finoman aztn ppen ezek; a most velk egy oldalon felsorakozott, sorozatvet harci gpek hvtk fel a figyelmket. Ma ilyen a vilg. Hamis s rideg a valsg. Nem is csoda, ha a Galaxis jvjt arctalan, stt dmonok cinkelt krtykbl jsoljk. Az Intergalaktikus Bank Kln sorozatvet droidjai nem tl bonyolult szerkezetek. A nagykerek harci gpek tulajdonkppen nem tbbek, mint egyszer, mobil raktakilv llsok. Az igazgattancs tagjai nem kvntak tl sok pnzt klteni, a maguk kztt eufemisztikusan csak rtkpapr Rszlegknt emlegetett droidhadsereg ltrehozsra. A robotokat egy azta mr felszmolt hadiipari cg ksztette, klcsntartozsai egy rsznek elengedse fejben. Br a Kln harci gpei felptsket tekintve tnyleg egyszer, de annl hatkonyabb szerkezetek. Megtakartva a bonyolult gyrtsi technolgit ignyl drga, nll kirtkelsre kpes, egyedi fedlzeti irnyt rendszer kifejlesztst, ezek a gpek kzponti irnyts alatt llnak. Agyuk nem kpes fggetlen gondolkodsra, vezrlsket a Kln anyahajira teleptett parancskzpont vgzi. Ez a megolds sokkal srlkenyebb s az egyttmkd harci egysgek sszehangolt s gyors manverezst sem teszi lehetv, viszont tny, hogy sokkal olcsbb, mint a fggetlen rendszervezrls. A parancskzpont vezrljeleit egy, az apr kzponti testben elhelyezett antenna veszi. A kommunikci a robot s a vezrls kztt ktirny, hiszen a vgrehajtott manverekrl a gp visszaigazolst is kld. Az aktulis terepviszonyokrl s az ellensges alakulatok mozgsrl egyetlen nagyltszg fotoreceptor ad tjkoztatst. A sorozatvet droidcsapatok mozgst e mszer jelei alapjn irnytjk. Nagyltszg ide vagy oda, egy bonyolultabb harci helyzetben bizony sok problmt jelenthet ez a fajta kzvetett vezrls.

No de e harci gpek kifejlesztsnek lnyege nem is az nll gondolkodsra val kpessg, hanem a megflemlts volt. A tervezk szndkosan nem trekedtek az okos gp ltrehozsra, az cljuk a testre rgzthet okos fegyverek kifejlesztse volt. A droid f feladata tulajdonkppen csak e fegyverek hordozsa, hisz a lnyegi munkt tervezik szndka szerint, majd gyis az okos raktk vgzik. A robot testn kt rgztsi pontot alaktottak ki. Ezekre a kldets cljtl fggen tbbfajta raktafegyverzet szerelhet. A legegyszerbb fggesztmnyek a nem irnytott, buta fld-fld raktk. Ezekbl rgztsi pontonknt 15-15 trazhat. A robbantltetek clravezetst a fej bal oldaln integrlt lzeres tvolsgmr segti, ennek adatai alapjn hatrozzk meg a raktk rpplyjt. Ezek bizony elg pontatlan fegyverek, hatkonysguk csak a clra indtott raktk szmnak emelsvel nvelhet. Pontatlansgukon kvl van egy msik gyenge pontjuk is. Nevezetesen, hogy e raktk hajtmve mr messzirl is jl lthat, fekete fstt bocst ki magbl, ami megknnyti a mobil clobjektumok kitr manverezst. Ezrt ltalban csak pletek vagy egyb fix clok ellen alkalmazzk e fegyvereket. Az okos raktkbl rgztsi pontonknt csupn 10-10 trazhat. A Kln robotseregnek fejlesztett un. HARM raktk a jelenleg rendszerben lv legmodernebb fegyverek kz tartoznak. Ezek a nagy sebessg, loktor rombol tltetek nagyon pontos, flelmetes pusztt ervel br eszkzk. Nem ignyelnek clmegvilgtst, az ellensges tmad loktor sugrzsnak nyomvonaln replve, sajt magukat vezetik ldozatukra. Kt vltozatuk is ltezik, aszerint, hogy hajtmvket s nrvezet rendszerket fldi vagy lgi clokon zemeltetett loktorok elleni bevetsre optimalizltk. Az ilyen rendszerrel nem rendelkez raktk clravezetst a robot kzponti testnek jobb oldaln elhelyezett lzeres clmegjell vgzi. A lzervezrls raktk a clmegjell ltal megvilgtott cltrgyrl visszaverd irnyfny alapjn replnek. Ezek egyetlen gyenge pontja, hogy a megjell lzersugarat folyamatosan a clon kell tartani, egszen a becsapdsig. Ha kzben a hordozt kilvik, az irnyfnyt vesztett rakta nem tall.
A sorozatvet droidokat nem szereltk fel pajzsgenertorral. Br a kzponti testet pncloztk, az ilyen passzv vdelmi megolds manapsg, a nagy energij sugr- s repeszhats tmad fegyverek ellen vajmi keveset r. A robot egyetlen eslye, ha az ellensges tznek szembe llva, mindig a legkisebb fellett mutatja. A sorozatvet jellegzetes sziluettjt hatalmas, ngy mter tmrj kerkgyri adjk. E kerekek meghajtst oldalanknt kt-kt darab szekvencilis elektromgneses hajtm biztostja. A hajtmgondolk ltal gerjesztett mgneses trben forg kerekek rendkvl gyors haladst tesznek lehetv. Mivel a futmnek nincs bels szerkezeti srldsa, az egyetlen ellenlls csupn a futfelleteken keletkezik. Br a sebessg fokozsnak jt tesz a viszonylag keskeny futfellet, m a nagy gyrk emiatt nem alkalmasak a lgy, ingovnyos terleten val mozgsra. A kerekek ltal felvett, talaj okozta rezgsektl a testmagot hidraulikus tmaszelemek fggetlentik. Ezek a karok hatrozzk meg a futmvek vertiklis dlsszgt is. Sajnos e tartelemek tbb szempontbl is a rendszer legsrlkenyebb rszei. Egyrszt ezeken keresztl kapja a hajtm a test als rszn elhelyezett reaktorbl a mkdshez szksges energit. Ha egy jl clzott lvssel megsrl ez a kapcsolat, a robot mozgskptelenn vlik. Msrszt a manverezs sorn lland ignybevtelnek van kitve, gy nagy az elhasznldsbl ered meghibsods eslye. Ennek tetejbe radsul nlklz minden pnclvdelmet is. Nem csoda ha a Bank Kln seregeivel szemben ll ellensges tzrek clkeresztjben leginkbb e tmaszkarok lthatk. |